10 липня 2020 р.

[Анонс] Виставка «На Ланжероні… на Чорноморській вулиці» (До Дня пам'яті Костянтина Паустовського)



З 14 липня в Меморіальному музеї К.Г. Паустовського експонується фотовиставка «На Ланжероні ... на Чорноморській вулиці». Виставка присвячена історії вулиці Чорноморської, на якій жив і згодом описував у своїх творах Костянтин Паустовський.
У книзі «Початок невідомого століття» він пише: «На Ланжероні, на маленькій і пустельній Чорноморській вулиці, що тяглася по обриву над морем, був приватний санаторій для нервовохворих доктора Ландесмана».
А в повісті «Час великих очікувань» ми знаходимо такий опис Чорноморської: «... Я полюбив цю маленьку вулицю на околиці і був упевнений, що вона наймальовнича в світі. ... Вона тягнулася по краю високого обриву над морем. Слово «тягнулася» тут навряд чи підходить, так як вулиця була недовга. Її можна було пройти за кілька хвилин. За всіма огорожами відкривалося море - чудове у будь-яку погоду. Зліва внизу були добре видні Ланжерон і Карантинна гавань, звідки йшов, згинаючись в море обкатаний штормами старий мол. Справа круті руді береги, порослі Лободою і курною марью, йшли до Аркадії і Фонтанів...
... Чорноморська вулиця була морським форпостом Одеси. Повз неї проходили всі пароплави, що йшли в порт і йшли з нього. Шум її садів говорив про різну силу вітру.
... Вулиця Чорноморська завжди була безлюдна. Рідкісні її мешканці воліли сидіти вдома».
В автобіографії «Коротко про себе» є такі рядки: «... В Одесі я жив в напівзруйнованій двірницькій на Ланжероні, у самого моря, і багато писав, Але ещѐ не друкувався».
На виставці представлені фотографії будинків непарної сторони вулиці, зруйновані в результаті зсуву на Ланжероні, що почався в 1918 році. Частина фотографій зроблена в 1918-1930-х роках, деякі вже після війни. Фотографії непарної сторони вулиці надав одеський фотограф Сергій Калмиков.

Адреса музею: вул. Чорноморська, 6
тел. 722-84-47

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Выставка «На Ланжероне… на Черноморской улице»
(Ко Дню памяти Константина Паустовского)

С 14 июля в Мемориальном музее К.Г. Паустовского экспонируется фотовыставка «На Ланжероне… на Черноморской улице».
Выставка посвящена истории улицы Черноморской, на которой жил и впоследствии описывал в своих произведениях Константин Паустовский.
В книге «Начало неведомого века» он пишет: «На Ланжероне, на маленькой и пустынной Черноморской улице, тянувшейся по обрыву над морем, был частный санаторий для нервнобольных доктора Ландесмана».
А в повести «Время больших ожиданий» мы находим такое описание Черноморской: «… Я полюбил эту маленькую окраинную улицу и был уверен, что она самая живописная в мире. …Она тянулась по краю высокого обрыва над морем. Слово «тянулась» здесь вряд ли подходит, так как улица была недлинная. Ее можно было пройти за несколько минут. За всеми оградами открывалось море – великолепное во всякую погоду. Слева внизу были хорошо видны Ланжерон и Карантинная гавань, откуда уходил, изгибаясь в море обкатанный штормами старый мол. Справа крутые рыжие берега, поросшие лебедой и пыльной марью, шли к Аркадии и Фонтанам…
…Черноморская улица была морским форпостом Одессы. Мимо нее проходили все пароходы, шедшие в порт и уходившие из него. Шум ее садов говорил о разной силе ветра.
…Улица Черноморская всегда была безлюдна. Редкие ее обитатели предпочитали сидеть дома».
В автобиографии «Коротко о себе» есть такие строки: «… В Одессе я жил в полуразрушенной дворницкой на Ланжероне, у самого моря, и много писал, но ещѐ не печатался».
На выставке представлены фотографии домов нечетной стороны улицы, разрушенные в результате оползня на Ланжероне, начавшегося в 1918 году. Часть фотографий сделана в 1918-1930-х годах, некоторые уже после войны. Фотографии нечетной стороны улицы предоставил одесский фотограф Сергей Калмыков.

Адрес музея: ул. Черноморская, 6
тел. 722-84-47

Немає коментарів:

Дописати коментар