29 травня 2020 р.

[Анонс] Виставка «Скарби» з горища»Меморіальний музей К.Г. Паустовського запрошує на виставку «Скарби» з горища». В старих будинках є багато цікавого і загадкового. Деякі приголомшують своїм багатим декором і розкішшю, інші - скромністю, іноді межуючою з бідністю. І в кожному з них є горища, які є притулком для вже непотрібних речей.

Речі, що своє відпрацювали, зносили на горище, оскільки жаль викинути, а може, щось, колись і знадобиться. З часом про ці речі забували, і вони могли пролежати там не одне десятиліття.
Але настає мить, коли в це сховище старих речей потрапляють шукачі "скарбів".
І знаходять…
Що можна знайти на старих одеських горищах?
Пошановувачи старовини дадуть відповідь : "Все що завгодно. І дещо з цих знахідок можна побачити на Старокінному ринку".
А ми додамо: "І в музеї".

В Меморіальному музеї К.Г. Паустовського, який знаходиться на вулиці Чорномоській, відкрито виставку "Скарби" з горища".

На цій вулиці ще збереглися старі будинки, в одному з яких жив Костянтин Паустовський. Можливо, і в цих будинках на горищах знаходяться цікаві речі, які можуть розповісти про колишніх мешканців?

Про різні знахідки, щоправда, на горищі сільського будинку, пише Паустовський в оповіданні "Мешканці старого будинку": …"У будинку було багато старих речей. Колись давно ці речі були потрібні мешканцям будинку, а зараз вони припадали порохом і розсихалися на горищі і в них копошилися миші.

Зрідка ми влаштовували на горищі розкопки і серед розбитих віконних рам, і завіс з волохатого павутиння, знаходили то ящик від масляних фарб, покритий різнокольоровими скам'янілими краплями, то зламане перламутрове віяло, то мідний кавовий млинок часів севастопольської оборони, то величезну важку книгу з гравюрами з древньої історії, то, нарешті, стос перевідних картинок".

Виставка «Скарби» з горища» присвячена дню народження Костянтина Паустовського.
На виставці є речі побуту одеситів з колекції Олександра Фрідмана та музейних зібрань, що стосуються різних періодів життя міста.

Відкриття виставки відбудеться 30 травня 2020 року о 10 годині.

Адреса музею: вул. Чорноморська, 6
тел. 722-84-47

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Мемориальный музей К.Г. Паустовского приглашает на выставку «Сокровища» с чердака». В старых домах есть много интересного и загадочного. Одни потрясают своим богатым декором и роскошью, другие - скромностью, иногда граничащей с бедностью. И в каждом из них есть чердачные помещения, которые, как правило, служат убежищем для ненужных вещей.

Отслужившие свое вещи сносили на чердак, так как выбросить жалко, а когда-то что-то может понадобится. Со временем об этих вещах забывали, и они могли пролежать там не одно десятилетие.
Но наступает момент, когда в это хранилище старых вещей попадают искатели «сокровищ». И находят… Что можно найти на старых одесских чердаках?
Любители старины ответят: «Все что угодно. И кое-что из этих находок можно увидеть на Староконном рынке».
А мы дополним: «И в музее».

В Мемориальном музее К.Г. Паустовского, который находится на улице Черноморской открыта выставка «Сокровища» с чердака».

На этой улице еще сохранились старые особняки, в одном из которых жил Константин Паустовский. Возможно, и в этих домах, на чердаках, находятся интересные вещи, которые могут рассказать о прежних жильцах?

О разных находках, правда, на чердаке деревенского дома, пишет Паустовский в рассказе «Жильцы старого дома»: …«В доме жило много старых вещей. Когда-то давно эти вещи были нужны обитателям дома, а сейчас они пылились и рассыхались на чердаке и в них копошились мыши.

Изредка мы устраивали на чердаке раскопки и среди разбитых оконных рам, и занавесей из мохнатой паутины, находили то ящик от масляных красок, покрытый разноцветными окаменелыми каплями, то сломанный перламутровый веер, то медную кофейную мельницу времен севастопольской обороны, то огромную тяжелую книгу с гравюрами из древней истории, то, наконец, пачку переводных картинок».

Выставка «Сокровища» с чердака» приурочена ко дню рождения Константина Паустовского. На выставке представлены предметы быта одесситов из коллекции Александра Фридмана и музейного собрания, относящиеся к разным периодам жизни города.

Выставка откроется 30 мая 2020 года в 10:00.

Адрес музея: ул. Черноморская, 6
тел. 722-84-47

Немає коментарів:

Дописати коментар